Akıllı Telefonlarda Oyun Performansı Nasıl Yükseltilir?

Akıllı Telefonlarda Oyun Performansı Nasıl Yükseltilir?

Akıllı Telefonlarda Oyun Performansı Nasıl Yükseltilir?

Günümüz teknolojisi ile hazırlanan üst düzey mobil oyunlar akıllı telefonların sınırlarını zorlamayı başarıyor. Bu oyunları rahatlıkla çalıştırabilen akıllı telefonlar üretiliyor olsa da bu cihazların yüksek fiyat etiketleri yüzünden ülkemizde fiyat/performans konusunda başarılı akıllı telefonlar tercih ediliyor. Peki, orta segment bir akıllı telefonun oyun performansını nasıl yükseltebilirsiniz?

 SD Kart ile Oyun Performansı Artırmak

Android akıllı telefon veya tabletlerin kullanılabilir depolama alanının azalması performans düşüşlerine yol açabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey Class 10 bir SD kart satın almaktır. Bu seviyedeki SD kartlar oyunları kullandığınız cihaz kadar performanslı çalıştırabilirler. Elbette, sadece SD kart kullanmak oyun performansını artırmak için yeterli olmayabilir. Cihazınızdaki gereksiz uygulamaları kaldırmanız da mantıklı bir hareket olacaktır.

Antivirüs Uygulamaları Kullanmayın

Bu uygulamalar cihaz güvenliği için geliştirilmiş olsalar bile cihazı yoruyor ve yer kaplıyorlar. Google artık markette bulunan uygulamaları belirli aralıklarla taramaktadır, bu yüzden indirdiğiniz uygulamalardan cihazınıza zararlı yazılım bulaşma ihtimali oldukça düşüktür.

Ben kesinlikle Android Antivirüs uygulaması kullanmak istiyorum, diyorsanız da işlemciyi çok yormayan ve az RAM kullanan uygulamaları tercih edin.

Android Gamebooster Uygulamaları

Android Gamebooster (Android Oyun Hızlandırma) uygulamaları sayesinde cihazınızın yalnızca oyun oynarken özel ayarlarla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar yalnızca oyun oynadığınız sırada çalışacağı için cihazınıza zarar vermeyecektir. Bu tarz uygulamalar içinde en başarılılardan olan Gamebooster 4 uygulamasını tavsiye edebiliriz. Uygulamayı Play Store’da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aktardığımız tüm yöntemleri denediniz ancak cihazınızdan hala oyun performansı alamıyorsanız artık yeni bir akıllı telefon veya tablete geçmenizin zamanı gelmiş olabilir. Yeni bir cihaz almadan önce kapsamlı bir araştırma yapıp, tercihinizi ona göre gerçekleştirmenizi öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  75
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*